Rady

Diplomky

30. srpna 2009 v 9:31 | Honza
Jak se dělaj diplomky?

Já: stáhneš si obrázek a přes photofitre tam dáš text, kde bude pro koho, za co a od koho. Můžeš si pak i stím vyhrát že přidáš rámečky a další efekty.

Rozcestníky

30. srpna 2009 v 9:29 | Honza
Ahoj, prosím dají se na blogu udělat podřazené rubriky? Jestli jo, jak?

: podřazené rubriky se dají udělat leda pomocí rozcestníků. Návod na rozcestník je zde.

Galerie

30. srpna 2009 v 9:26 | Honza
Hoj, chtěla jsem se zeptat jak funguje galerie. Chtěla jsem tam dávat obrázky aby byly pohromadě. Jenže pak někdo klikne na šipku zpět a budou tam vidět obrázky které nechci aby tam byly vidět. Jak to mám tedy udělat, aby tam byly jen obrázky co si přeji aby byli?

: všechno musí být v nastavení složek. Udělej si víc slože do jedné dávej ty co chceš aby byli vidět a do druhé si dávej ostatní, možná že jdou i zaheslovat ty složky.? Já na galerie.cz už nechodim, nějak mě to moc neokouzlilo.

Menu

11. srpna 2009 v 10:08 | Honza
aoj prosimte jak nastavis na blog dess kdyz je to menu oddeleny od stranky? ja to vyrobila jednej holce ale problem ze ona tuty dessy nastavit neumi a ja bych to umela jenze s tim menu si poradit neumim :D .. :(

Já: musíš si dát hodně velký menu a pak všechno si oddělovat tečkama, aby ti to vycházelo do rozměrů menu a hlavně aby to nezasahovalo do mezery mezi stránkou a menu

Buttons

11. srpna 2009 v 10:05 | Honza
ahojky, chtěla bych se zeptat, k čemu slouží buttony, je to něco jako klikací ikonka?!

Já: je to jakoby klikačka, na Wikipedii to píšou jako tlačítko, ale to vyjde nastejno.

Animace v záhlaví

22. července 2009 v 21:57 | Honza
Ahoj, chtěla bych jse zeptat , jak jsi udělal tu animaci v záhlaví , prosím popiš kroky.
Ahoj, chtěla bych se tě zeptat, jak se ti povedlo přidat do záhlaví ty animované ptáky? To je nějak vyrobené ve photoshopu a pak do blogu vložené jako .gif?

Já: Tu animaci jsem našel náhodně na jednom blogu, kde se mi zalíbíla a tak jsem si ji uložil. Nevím přes jaký program je vytvořená, ale je to .gif. Do záhlaví jsem ji jako normální obrázek, jde jsem si nastavim pozadí záhlaví na "transparent", kde neni žádná barva, vložil jsem jen rozměry výšky a záhlaví jsem vložil jako pozadí stránky.

Design

14. července 2009 v 10:09 | Honza
Pajonel-ka: Ahoj strašně moc bych si chtěla udělat nějakej vlastní design na blog jenže vůbec nehcápu jak se to dá udělat už jsem měla všechny možný programy, ale vždycky jsem tam zvládla jen nějaké ty základy a tak bych se chtěla zeptat jestli bys mi mohl poradit jak na to. No a jak se to pak dává na ten blog. Předem moc dík za odpověď.
Já: nejčastější programy na tvorbu designuů jsou PhotoFiltre Studio a Photoshop CS3. Všechno je potom ve vrstvách jak si nastavíš průhlednosti, aby vznikly efekty. Ke konci prázdnin zde uvedu pár návodů jak na designy. Jsou dva druhy způsobů jak nastavit design na blogu.
  1. Design si můžeš "rozkouskovat" - záhlaví, stránka, menu, drobečková navigace, motto, zápatí (každý zvlášť)
  2. Můžeš si udělat jeden velký obrázek, kde si uvedeš všechno z toho a jen to dáš na blogu jako pozadí.

Brushe

11. července 2009 v 11:56 | Honza
Katka: Zdravím chtěla bych se zeptat ,na jakých stránkách najdu brushe?
: Tak do Photoshopu jsou na Deviantart.com a na Brusheezy.com. Pro PhotoFiltre Studio většinou na Googlu.

Čím okouzlí váš blog

9. července 2009 v 11:59 | Honza
existuje jen jedna radya na dobrý blog, a to "Nic nekopíruj, nemá to smyls!". Já vždycky řikám je nejlepší mít blog "sám sebou" na nic si nehrát, nekopírovat. Být samostatným tvůrcem, jednou je to naše stránka a tak proč přrezentovat práci někoho jiného a popřípadě se "chlubit cizím peřím". Nemá to smyls.

Za dob co jsem byl ještě "malé dítě" - tak kolem 13-ti let, byl můj blog jen a jen kopírka bleskovek, pixelek ani už nevim čeho všeho. Teď už se jen tomu směju, jak ten blog mohl někdo navštěvovat a jak já jsem vůbec mohl s něčím takový začínat?! Časy se mění i já. Moje názory, nápady atd... Všechno se mi změnilo, samozřejmě že k lepšímu.

Pro svůj blog uděláte nejlíp, když budete prezentovat v článcích to co vás baví, vystihuje atd...
  • Baví tě focení - založ si blog o fotkách
  • Baví tě grafika - založ si blog o grafice
  • Baví tě psaní komixů - založ si blog o komixes
  • a další příklady.....
 
 

Reklama